Anne Claire

fabryka piękna

zabiegi laserem Dual Laser sPTF+ (Photo Therapy Flash)

Zabiegi laserem Dual Laser sPTF+ są bezbolesne !!!

Dual Laser sPTF+ (Photo Therapy Flash) - Lepszy niż IPL czy E-LIGHT

Najnowocześniejszy laser sPTF+ (Photo Therapy Flash) to pełne bezpieczeństwo - eliminacja szkodliwego promieniowania UV, opatentowany system rozbicia światła, certyfikaty medyczne w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii

Zastosowanie laserda sPTF+

  • depilacja
  • regeneracja i odmładzanie,
  • zamykanie naczyń krwionośnych,
  • likwidacja przebarwień,
  • zwalczanie trądziku młodzieńczego i różowatego
Dlaczego zabiegi Dual Laser sPTF+ a nie IPL czy E-Light?

W tradycyjnych IPL / E-Light, wszystkie zabiegi wykonujemy tą samą, jedną lampą (stosując dodatkowo wymienne filtry), wykorzystując niełatwe w ustawieniu - parametry urządzenia. Od dawna bowiem wiadomo, iż brak efektywności zabiegów IPL wynika głównie z braku umiejętności obsługi urządzenia, wykorzystania jego możliwości i ustawienia parametrów, indywidualnie pod każdego Klienta. W większości modeli IPL oraz E-Light przed wykonaniem zabiegu musimy zastosować odpowiednio dobrany filtr, który zabezpiecza skórę Klientów przed poparzeniem. Wszechobecne są przypadki poparzeń, które wynikają z nałożenia nieodpowiedniego filtra lub w ogóle braku nałożenia "bariery ochronnej". Zastosowanie nieodpowiedniego filtra, prowadzi również często do braku efektywności zabiegu, co ostatecznie wpływa na niezadowolenie Klienta.
Najnowsza technologia w laserze Dual Laser sPTF+ Photo Therapy Flash

Dual Laser sPTF+ Photo Therapy Flash (PTF) jest to najnowsza opatentowana technologia. Łączy w sobie wiele funkcji dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Laser sPTF+ łączy energię świetlną oraz cieplną dla uzyskania najwyższej skuteczności. Został zaprojektowany na podstawie doświadczeń lekarzy i inżynierów, co pozwoliło na ustalenie terapii odpowiedniej do każdego rodzaju skóry. Zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu systemu PTF. Jak dowiodły badania LASER sPTF+ daje skuteczność na poziomie 98,8%. PTF łączy energię świetlną oraz cieplną dla uzyskania nalepszej wydajności.
Stara technologia tradycyjnego IPL czy E-LIGHT

Tradycyjny IPL czy E-Light rozbija jeden pojedynczy impuls na pod-impulsy aby był czas na relaksacje termiczną skóry, gdyż dawka energii nie jest stała, tylko zmienna, oraz zbyt duża co jest niebezpieczne dla skóry klienta. Dlatego wymagane jest rozbicie impulsu aby zabieg był bezpieczniejszy. Jednak przez to rozbicie jak i przerwy konieczne pomiędzy pod-impulsami jest mniej skuteczny i bardziej odczuwalny przez klienta. Włos odrasta zdecydowanie szybciej niż przy technologii naświetlania pojedynczego ciągłego (SPTF+).
W przypadku sPTF+, dzięki opatentowanemu systemowi naświetlania PTF oraz użyciu podwójnych lamp, dawkowana energia jest jednolita, ciągła, bez rozbijania na pod-impulsy. Skutkuje to lepszymi rezultatami zabiegowymi względem tradycyjnego IPLa czy E-LIGHT, przy wykonaniu mniejszej ilości zabiegów w serii. Dodatkowo siła energii jest stała, nie chwiejna, dzięki czemu zabiegi są bezpieczniejsze dla klientów w odróżnieniu od innych urządzeń klasy IPLa czy E-LIGHT. Pomimo, że zabiegi przy użyciu sPTF+ są bezpieczne i bezbolesne, istnieją przeciwwskazania, które wykluczają lub ograniczają przeprowadzenie zabiegu. Okres ciąży i karmienia piersią wyklucza wykonywanie zabiegów w tym czasie u kobiet. Podobna sytuacja występuje u osób z opryszczką, leczących się retinoidami (półroczny okres karencji), steroidami lub stosujących kosmetyki zawierające hormony (kwartalny okres karencji). Choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło, implanty wewnątrz ciała oraz epilepsja, cukrzyca i nowotwory skóry eliminują możliwość wykonania zabiegu. Szczegółowy wywiad jest przeprowadzany przed pierwszym zabiegiem.


dual laser sPTF+ w salonie Anne Claire

sPTF+ jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu trądziku.

Specjalne spektrum światła PTF penetruje skórę oraz absorbowane przez porfirynę uwalnia monomorfizm oksyanionów, który zabija bakterie powodujące trądzik efektywnie. Najlepsze rezultaty są uzyskiwane dzięki optymalnej energii oraz długości nagrzewania skóry. Terapia impulsami o wysokiej energii przyśpiesza gojenie się ranek i wyprysków oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto swiatło PTF obkurcza rozszerzone pory i wyraźnie spłyca blizny, powstałe w wyniku nieprawidłowego leczenia. Skóra po leczeniu jest wyraźnie w lepszej kondycji, ma zdrowy i równy koloryt, nie przetłuszcza się. Terapię laserem sPTF+ poleca się osobom cierpiącym z powodu trądziku młodzieńczego, pospolitego, różowatego. Zabiegi wykonuje się w odstępach 1-2 tygodni. Ilość zabiegów, uwarunkowana jest kondycją skóry.


Przeciwwskazania do zabiegów laserem sPTF+

  • terapia steroidami
  • terapia retinoidami (zabieg po około pół roku od terapii)
  • stosowanie kosmetyków z hormonami (po 3 miesiącach od stosowania)
  • cukrzyca
  • nadwrażliwość na światło
  • metalowe implanty wewnątrz ciała (w okolicy zabiegowej, np aparaty ortodontyczne)
  • aktywna opryszczka
  • epilepsja
  • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca)
  • nowotwory skóry
  • ciąża i okres karmienia piersią
Ważne informacje przed zabiegiem

Aby zabiegi sPTF+ były skuteczne, zaleca się odpowiednio przygotować do nich w domowym zaciszu. Należy także odstawić kremy zawierające: retinol, witaminę C lub kwasy owocowe, ponieważ mogą uwrażliwić skórę. Na dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy unikać promieniowania UV, ponieważ mocno opalona skóra ma większa absorpcję energii świetlnej. Tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające takie jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp. Nie poleca się również pić soków z beta karotenem. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta, bez balsamu, kremu lub makijażu. Po zabiegu należy bezwzględnie chronić skórę poddaną zabiegowi przed promieniowaniem UV. Zaleca się ochronę ubraniem lub stosowanie kremów z filtrem minimum 30 SPF przez następne 2 tygodnie. Podobnie jak przed zabiegiem, należy unikać środków fotouczulających.