Anne Claire

fabryka piękna

zabiegi pielegnacyjne na ciało
Pielęgnacja ciała

Aksamitnie gładka, dobrze nawilżona i lekko muśnięta słońcem skóra zdecydowanie poprawi nasze samopoczucie - dbajmy więc o nią i jej kondycję.

Znaczenie skóry jest ogromne. Dzięki swojej budowie jest ona przystosowana do sprawowania różnych funkcji, w tym: percepcji bodźców, termoregulacji ustroju, ochrony mechanicznej, ochrony chemicznej (kwaśne pH skóry stanowi naturalną ochronę przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczną), melanogenezy, resorpcji, prowadzenia gospodarki wodno-mineralnej, udziału w wydzielaniu dokrewnym.

Podstawowym zadaniem skóry jest ochrona organizmu przed wpływem czynników pochodzących ze świata zewnętrznego. Podobnie jak zdrowe serce jest niezbędne do posiadania prawidłowego krążenia krwi, tak zdrowa skóra jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Usuwając stare, obumarłe komórki, pobudzamy skórę do szybszego tworzenia nowych komórek. Dzięki wykonywanemu podczas peelingu masażowi poprawia się ukrwienie skóry, a tym samym jej odżywienie - przez rozszerzone naczynia krwionośne dociera do skóry więcej tlenu i składników odżywczych. Gdy po peelingu nakładamy balsamy, składniki w nich zawarte mają szansę szybciej iskuteczniej wniknąć w skórę.


pielęgnacja ciała w salonie Anne Claire